Kağıt: İthal Kitap Kağıdı
Ebat: 13.5 x 19.5
Cilt: Amerikan Cilt
Sayfa sayısı:80
Basım yılı: 2011-04-00
ISBN: 9786053700609
Satış noktası:
Ah Şu İnsanlar
Çevre konulu Ah Şu İnsanlar tiyatro metni, dünyanın bugününü ve geleceğini okuyucunun gözleri önüne sermektedir.

Tarih Dede, Nasreddin Hoca, Keloğlan ve Dünya’nın baş rolde olduğu kitapta insanlardan şikayetçi olan bir dünya karşımızdadır.

Günübirlik olayların geleceğimizi nasıl etkileyeceği konuşmaların aralarında net bir şekilde okuyucuya verilmektedir. Tarih Dede, Nasreddin Hoca ve Keloğlan üzerlerine düşen tarihi sorumluluğu yerine getirip düşündürürken, güldürmeyi de ihmal etmemektedirler.
Kitaptan:DÜNYA - Bak Keloğlan! Ben olmazsam insanlar olmaz, insanlar olmazsa masallar olmaz, masallar olmazsa sen olmazsın... Bana yardım edecek misin?KELOĞLAN - “Ederim!” dedim ya... Sözden dönülür mü! Şey, yardım ederim de... Benim kendi işlerime bile aklım ermiyor, sana nasıl yardım ederim? Vay kel kafam!... (Dolaşırken) Buldum, her işin bir kolayı vardır. (Dünya’ya) Sana ben yardım edemesem de, edecek olanı bulurum. Değil mi ya?..DÜNYA - Çok teşekkür ederim!KELOĞLAN - Hele sen saklandığın yere geç de hiç sesini çıkarma!DÜNYA - Yalvarıyorum, şu suçluları bulsunlar!KELOĞLAN - Bulsunlar da ben de bir göreyim kimlermiş!DÜNYA - Ah şu insanlar, ah şu insanlar!..