Kağıt: İthal Kitap Kağıdı
Ebat: 16.5 x 23.5
Cilt: Amerikan Cilt
Sayfa sayısı:184
Basım yılı: 25/09/2012
ISBN: 9786053700722
Satış noktası:
Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (sas)
Yazar:
Dr. Ömer Süleyman Mükahhal, Hüsni Edhem Cerrar, Dr. Memun Füreyz Cerrar
O ki alemlere rahmettir. Allah’ın kulu ve elçisidir. Mü’minler için uyulacak en güzel örnektir. Müjdeleyici ve uyarıcıdır. Şahitlik ederiz ki üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.
Elinizdeki kitap yeni şeyler söylemek iddiasında değildir. Ancak üslubu ve yöntemiyle şu ana kadar yazılan siyer kitaplarından ayrılmaktadır.

Şöyle ki, Peygamberimiz’in (sas) hayatından örnek noktalara dikkat çekilerek hikâye, diyalog, açıklama gibi değişik üsluplarla her bölümde bir konu işlenmiştir. Konuların sade bir dille yazımına önem verilmiştir.

Özellikle kitabın hedef kitlesi olan çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar dikkate alınmıştır. Çocukların seviyesine uygun, konuyla bağlantılı çeşitli aktivite ve eğitim metotları ilave edilmiştir. Her ünitenin sonuna çocukların öğrendiklerini pekiştiren ve zihinsel yeteneklerini geliştiren çeşitli değerlendirme soruları eklenmiştir. Ve elbette kitapta yapılan alıntıların yalan-yanlış, uydurma bilgilerden uzak, sağlam kaynaklardan seçimine özen gösterilmiştir.

Yüce Allah’tan bu çalışmayı kendi rızasına muvafık ve okuyanlara faydalı kılmasını niyaz ederiz.