İmran Aksoy
Email:
Biyografi
1976 yılında Ürgüp’te doğdu. Zayıf, cılız mı cılız bir çocuktu. Doktorun, "Büyümek için bol bol yumurta yemelisin!" sözünü yanlış anladı. Eve gidip annesinden habersiz, yarım kasa çiğ yumurta içti. O gün bugündür yumurta yemeyi çok seviyor elbette pişmişini...

Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türkçe Öğretmenliği’nden mezun... Bingöl, Konya ve İstanbul illerinde öğretmenlik yaptı. Şu an Ankara’da mesleğine devam ediyor.

Öğrenmeye meraklı ve çok kitap okuyan gençlerin ileride büyük işler başaracağını düşünüyor. İyiliğin, adalet ve merhametin, başkalarının derdini dert edinip gayrete gelmenin dünyayı daha güzel bir geleceğe taşıyacağı inancında.

Utandığında hâlâ yanakları pembeleşiyor, bir yerde konuşma yapacaksa kalbi güm güm atıyor. Zaman onun için gerçekten de kıymetli bir hazine. Yapılacak değerli işleri gerçekleştirebilmek için hayatın çok kısa olduğunun bilincinde. Hep suya sabuna dokunan bir şeyler yazmaktan, anlatmaktan keyif alıyor.

Evli ve üç çocuk annesi olan yazar; kitap okumayı, çizgi film seyretmeyi, kahvaltı yapmayı, akşam çayını çok seviyor. "Önce Çocuklar!" diyor ve sevinçle, heyecanla, umutla yazmaya devam ediyor.


Yayınlanmış Eserleri:
Yaşasın İyilik!
Marka Benim (Nar Yayınları)
Hayrettin Anca Beraber Kanca Beraber (Nar Yayınları)
Hayrettin Bayram Bayram (Nar Yayınları)
Hayrettin Çetin Günler (Nar Yayınları)
Hayrettin Şişman Pişman (Nar Yayınları)
Hayrettin Şüpheli Çanta (Nar Yayınları)
Hayrettin Taşların Sırrı (Nar Yayınları) 2019
Hayrettin Hazine Peşinde (Nar Yayınları) 2020
Hayrettin Teknotik Dünya (Nar Yayınları) 2020